2 Οκτ 2016

Λύγισε στην παράταση ο Α.Ο.Αγρινίου

Την ήττα με 89-83 στα παράταση γνώρισε ο Α.Ο.Αγρινίου εκτός έδρας από τη ΧΑΝΘ.

Ο Α.Ο.Αγρινίου λύγισε στην παράταση και ηττήθηκε στην πρεμιέρα εκτός έδρας από τη ΧΑΝΘ με 89-83. Ο κανονικός αγώνας έληξε με 76-76.
Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τον Α.Ο.Αγρινίου να είναι μπροστά στο σκορ με 16-20 με το ημίχρονο ημίχρονο να τελειώνει με 31-46. Το τρίτο δεκάλεπτο πάλι ο ΑΟΑ ήταν μπροστά στο σκορ με 54-61 με την ομάδα της ΧΑΝΘ να γυρνάει το ματς και η κανονική διάρκεια του αγώνα να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 76-76.
Οι γηπεδούχοι στην παράταση κατέφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με 89-83.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 31-46, 54-61, 76-76 (κ.α.), 89-83
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 4, Αμπατζάς 19 (3), Βλάχος 13 (3), Σταματέλος 2, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 13 (3), Ερμίδης 13, Γεωργάκης, Παπαχρήστου 3 (1), Μελίδης 5 (1), Λευκαδίτης 17
Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ  (Μυριούνης): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 11(1), Πατσατζόπουλος 2, Τάσσος 12, Μπαρούχας 4, Γκρέκας 2, Μήτσου 11(1), Γκόβας 17(2), Μακρής 11, Σταμούλης, Πουρνάρας