2 Οκτ 2016

Ευρεία νίκη Α.Ο.Χάλκειας επί της ΑΕ Βάλτου

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Α.Ο. Χάλκειας που κέρδισε με σκορ 4-0 την ΑΕ Βάλτου.

Οι κυπελλούχοι Αιτωλοακαρνανίας είχαν καλή απόδοση και κατάφερα να προηγηθούν  με 2-0 στο πρώτο μισάωρο του αγώνα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα βρεθούν κοντά στην ισοφάριση όμως ο Γιάννης Γκιάτας θα αποκρούσει το πέναλτι του Κακούρη και θα γλιτώσει από τις περιπέτειες την ομάδα του. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι θα σημειώσουν ακόμη δυο γκολ με τον Πάνος Δημαρά να σκοράρει στο ντεμπούτο του.
Το φίλμ του αγώνα
1′ Ο Αριστόπουλος θα κάνει ωραίο πλασέ ο Βαλής θα απομακρύνει.
3’ Εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου κεφαλιά ο Μπίμπας η μπάλα άουτ.
15′ ΓΚΟΛ…Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου η μπάλα περνάει από πολλά πόδια και καταλήγει στα δίκτυα 1-0
25’ΓΚΟΛ Ο Κάκκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ  θα στείλει τη μπάλα στα παραθυράκι της εστίας του Σάμου.
30′ Εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου κεφαλιά του Μπίμπα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
42’Αντεπίθεση για τον Κεραυνό  Αγγέλης θα πλασάρει θα διώξει με τα πόδια ο Γκιάτας
43’Σουτ του Μαργαρίτη διώχνει ο Γκιάτας.
52’Ατομική προσπάθεια του Ψυχογιού αποφεύγει δυο αντιπάλους ομως το σουτ που θα επιχειρήσει θα φύγει ψηλά άουτ.
54’Ο Αριστόπουλος θα ανατραπεί από τον Γκιάτα ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι, την εκτέλεση θα αναλάβει ο Κακούρης θα αποκρούσει με διπλή προσπάθεια ο Γκιάτας.
67’Εκτέλεση φάουλ του Νέστορα η μπάλα  λίγο πανω από το οριζόντιο.
71′ Ο Δημαράς Π. με ωραίο πλασέ θα κάνει το 3-0.
30′ Ο Γιαβρούτας θα σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή και θα κάνει το 4-0.
Φωτο ρεπορτάζ Μάρκος Τσιλιγιάννης
Α.Ο. Χάλκειας: Γκιάτας, Γιαβρούτας, Βαλής, Πέττας,Μπίμπας,Αδραχτάς,Ψυχογιός(56′ Δημαράς Π.),Κάκκος,Καλαβριζιώτης(78’Δεδότσης), Μάνθος,Αλμπάνης.
A.E. Βάλτου: Σίμος, Χόντος(78’Ζαραλής),Νέστορας, Μαργαρίτης, Ψήλος, Λαμπρακόπουλος(79’Λαγός),Κακούρης,Αριστόπουλος(56’Τσιάκαλος),Αγγέλης Χρ.,Θώδης.