12 Οκτ 2016

Πρόκριση στις καθυστερήσεις η Θύελλα...3-2 τη Δόξα

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε η Θύελλα Παραβόλας που επιβλήθηκε στις καθυστερήσεις με σκορ 3-2 της Δόξας Καινουργίου.

Η Θύελλα προηγήθηκε με το "καλημέρα" καθώς στο 2' από εκτέλεση φάουλ του Λιάρου ο Ταμπάκης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.
Η απάντηση από τη Δόξα ήρθε σε 48' με πλασέ του Αλέξανδρου Κόκκαλη που ισοφάρισε σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης εκμεταλλέυτηκε λάθος της άμυνας της Θύελλας κάνοντας το 1-2.
Στο 85' ένας Καινουργιώτης, ο Παναγιώτης Μπλέτσας, σε σέντρα του Λιάρου ισοφάρισε με κεφαλιά σε 2-2.
Η Θύελλα πήρε την πρόκριση στο 95' οταν ο Μπλέτσας  βρήκε με σέντρα τον Τσιμπούκα και με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-2.

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Πριτσούλης, Ρόκκος (72' Καλαμπαλίκης), Ντζάλας, Μπλέτσας, Ταμπάκης, Σταμάτης Γ. (30' λ.τ. Τσιμπούκας), Ρεπανίδας, Λιάρος, Σταμάτης Ελ., Καμμένος, Κονδύλης (52' Κόκκαλης Γ.).
Δόξα Καινουργίου (Νίκος Μπόλης): Κορδάτος, Μπισμπίκης, Κωνσταντίνου, Αγγέλης, Μπαρδάκης, Τζωρτζόπουλος (75' Καγιάντζας), Κόκκαλης Αλ., Κουτσολάμπρος, Μπόλης (62' Αυγέρης), Γιώτης (47' Σοροβός), Ντολένγκα.