16 Οκτ 2016

Ισόπαλη με την Κέρκυρα η Κ20 του Παναιτωλικού

Στο παιχνίδι που έγινε στο EMILEON η Κ20 του Παναιτωλικού αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1 - 1 με την Κέρκυρα. Τα πάντα κρίθηκαν στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα όταν σημειώθηκαν και τα δύο γκολ.
Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 10ο λεπτό όταν ο Μιχάι ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Παρράς. Πέντε λεπτά όμως αργότερα ο Μίσκου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1 - 1. Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Παναιτωλικού που έχασε ευκαιρίες, είχε δοκάρι στο 57΄, όμως δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

10΄ Γκολ. Ο Παναιτωλικός κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Παρρά από το Βλάχο. Ο Μιχάι ευστοχεί και κάνει το 1 - 0.
15΄ Γκολ. Ο Μίσκου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 1.
22΄ Σέντρα του Γεωργούση από αριστερά ο Κούστας από κοντά δε βρίσκει τη μπάλα.
23΄ Ο Νταλακούρας απέναντι από το Λαδα προσπαθεί να περάσει τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα που διώχνει με δυσκολία.
34΄ Φάουλ του Βουτσίτσεβιτς ο Κούστας από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ.
42΄ Σουτ του Γεωργούση λίγο άουτ.
44΄ Διαγώνιο σουτ του Λαμπόγλου η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
51΄ Συρτό φάουλ του Νταλακούρα ο Μαλής από κοντά βρίσκει τη μπάλα αλλά τη στέλνει άουτ.
55΄ Σέντρα του Πριόνα ο Κούστας με σουτ από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ.
57΄ Σουτ του Γεωργούση στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Κούστας καθυστέρησε και στο σουτ που έκανε έδιωξε σε κόρνερ ο Λαδάς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Σταματόπουλος, Μαλής, Χριστογιάννης (65΄ Καββαδίας), Παρράς, Μιχάι, Νταλακούρας, Τσιγγάρας, Βουτσίτσεβιτς (80΄ Τασιούλης), Γεωργούσης, Πριόνας (79΄ Μπελεβώνης), Κούστας.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Λαδάς, Βλάχος, Τζατζάνας, Φωτακόπουλος, Μοτσοβίλα, Κυζιρίδης (50΄ Γκίτσης), Λαμπόγλου, Βασιλάκης, Κωνσταντινίδης (34΄ Γκερέκος), Ζαΐμι (82΄ Κουλούρης), Μίσκου.