5 Οκτ 2016

Συνεχίζει στο Κύπελλο ο Ομηρος που πέρασε με 1-4 από την έδρα του Αρη

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου θα συνεχίσει ο Ομηρος Νεοχωρίου που κέρδισε μέσα στο Αιτωλικό τον Αρη με 4-1.

Η ομάδα του Ομήρου πήρε την πρόκριση μέσα στο Αιτωλικό καθώς επιβλήθηκε του τοπικού Αρη με σκορ 4-1.
Οι "νησιώτες΄" ήταν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 35' με γκολ που πέτυχε ο Φελιμέγκας. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0.
Στην επανάληψη και στο 65' μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Αρη ο Γιάννης Σεραφίγγος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα στον Ομηρο. Στο 75' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γατσώρης με κεφαλιά έκανε το 1-3. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 85' ο Τσιφοπανόπουλος μετά από ατομική ενέργεια από αριστερά και πλασέ.

Αρης Αιτωλικού (Γιάννης Καραμπούλης): Ντόας, Καρέτσος, Ζαβιτσάνος, Πατρινός (68' Κάκκος Ξεν.), Φελιμέγκας, Γιαννή, Λύρος ((52' Φράγκος Αν.), Αλεξανδρόπουλος (46' Ανδρεάκης), Μακρής, Ακρίδας Ζ.
Ομηρος Νεοχωρίου (Χρήστος Ζαπάντης): Καρατζογιάννης, Ζαπάντης, Βρέττας (58'Ματσίγκας), Αλεξόπουλος, Γατσώρης, Μαχμούτ, Τσάμης Σπ., Τσιφοπανόπουλος, Σεραφίγγος Ι. ((81' τσάμης Γερ.), Ευθυμίου (58' Παπαδάκης), Σεραφίγγος Ευ.