ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

29 Σεπ 2016

Η κλήρωση του Κυπέλλου

Διενεργήθηκε η κλήρωση της 2ης φάσης του Κυπέλλου Επαγγελματικών Ομάδων 2016-2017, στην οποία θα συμμετάσχουν οι 16 ομάδες της Super League και ισάριθμες της Football League.
Πριν από την έναρξη της διαδικασίας για τον καθορισμό του αγωνιστικού προγράμματος, πραγματοποιήθηκε κλήρωση για τον σχηματισμό των γκρουπ δυναμικότητας για τις ομάδες της Football League (3ο και 4ο), καθώς τις θέσεις των δύο πρώτων γκρουπ δυναμικότητας κατέλαβαν οι ομάδες της Super League με βάση την τελική βαθμολογία της περσινής σεζόν.

Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας:
1ο ΓκρουπΟλυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος
2ο ΓκρουπΠλατανιάς, Λεβαδειακός, Παναιτωλικός, Ηρακλής, Ξάνθη, Βέροια, Λάρισα, Κασσιόπη
3ο ΓκρουπΑγροτικός Αστέρας, Τρίκαλα, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΟΦΗ, Χανιά, Κισσαμικός, Καλλιθέα, Άρης
4ο ΓκρουπΑιγινιακός, Απόλλωνας, Καλλονή, Λαμία, Πανελευσινιακός ή Ζάκυνθος*, Πανθρακικός, Πανσερραϊκός, Σπάρτη.
*Λόγω των δικαστικών εκκρεμοτήτων που υπάρχουν στα πειθαρχικά όργανα της Ομοσπονδίας μεταξύ του Πανελευσινιακού και της Ζακύνθου, όταν ληφθεί οριστική και αμετάκλητη δικαστική απόφαση αυτή θα εφαρμοστεί και στο Κύπελλο Επαγγελματικών Ομάδων.
Αναλυτικά οι 8 όμιλοι της 2ης φάσης:
1ος ΌμιλοςΠΑΟΚ
Λάρισα
Τρίκαλα
Πανελευσινιακός ή Ζάκυνθος
2ος ΌμιλοςΟλυμπιακός
Πλατανιάς
Χανιά
Σπάρτη
3ος ΌμιλοςΠαναθηναϊκός
Ηρακλής
ΟΦΗ
Απόλλων
4ος ΌμιλοςΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη
Αγροτικός Αστέρας
Καλλονή
5ος ΌμιλοςΑστέρας Τρίπολης
Βέροια
Άρης
Αιγινιακός
6ος ΌμιλοςΑΕΚ
Κασσιόπη
Αναγέννηση Καρδίτσας
Λαμία
7ος Όμιλος
Ατρόμητος
Παναιτωλικός
Καλλιθέα
Πανθρακικός
8ος ΌμιλοςΠανιώνιος
Λεβαδειακός
Κισσαμικός
Πανσερραϊκός  

Στην πρεμιέρα θα γίνουν οι παρακάτω αγώνες: 

1ος όμιλος: 
ΠΑΟΚ - Λάρισα 
Ελευσίνα ή Ζάκυνθος - Τρίκαλα 

2ος όμιλος: 
Ολυμπιακός - Πλατανιάς 
Σπάρτη - Χανιά 

3ος όμιλος: 
Παναθηναϊκός - Ηρακλής 
Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 

4ος όμιλος: 
ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη 
Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 

5ος όμιλος: 
Αστέρας Τρ. - Βέροια 
Αιγινιακός - Αρης 

6ος όμιλος: 
ΑΕΚ - Κέρκυρα 
Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας 

7ος όμιλος: 
Ατρόμητος - Παναιτωλικός 
Πανθρακικός - Καλλιθέα 

8ος όμιλος: 
Πανιώνιος - Λεβαδειακός 
Πανσερραϊκός - Κισσαμικός


« ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ
ΕΠΟΜΕΝΟ »