7 Σεπ 2016

Φιλική νίκη ΠΑΟΚ επί Αχιλλέα

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε τη Δευτέρα 5/9 ο ΠΑΟΚ Καλυβίων παίζοντας αρκετά καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, κέρδισε στο γήπεδο Γραμματικούς την τοπική ομάδα του Αχιλλέα με σκορ 4-1.

Ο προπονητής της καλυβιώτικης ομάδας Θεόδωρος Βαϊνάς έμεινε αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του και παρά τις ελλείψεις σημαντικών στελεχών, ο ΠΑΟΚ Καλυβίων έδειξε πολύ καλά και ποιοτικά στοιχεία.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Καγκαράς, πέτυχε με προβολή το πρώτο τέρμα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν τα γκολ των Τριανταφύλλου με κοντινό πλασέ και δυο γκολ του Χρ. Αυγέρη με αντίστοιχα σουτ.
Η ομάδα του Αχιλλέα Γραμματικούς μείωσε με γκολ του Καψάλη σε 1-4.
ΠΑΟΚ Καλυβίων (προπονητής Θ. Βαϊνάς)
Π. Σαμαράς, Η. Νταλαπέρας, Κ. Ρεπετσάς,  Καγκαράς, Π. Γαλάνης, Χ. Πατσαούρας, Ν. Μυγδάκης, Μπλάνης, Χρ. Αυγέρης, Τριανταφύλλου, Βελέντζας
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γ. Μιχάλης (τερματοφύλακας), Η. Γαντζούδης, Κ. Ψιλογιαννόπουλος, Θ. Μπελεβώνης, Κ. Στρατόπουλος.
Δυο νεαροί ποδοσφαιριστές οι Αριστόπουλος και Κοκώνης δοκιμάζονται αυτές τις μέρες απο την ομάδα και εαν δείξουν καλά αγωνιστικά στοιχεία θα αποκτηθούν.