18 Απρ 2016

Νίκη για τον Α.Ο. Αγρινίου στον Παλαμά

Σε ενα παιχνίδι που η επίθεση είχε τον πρώτο λόγο ο Α.Ο.Αγρινίου κέρδισε τους Τιτάνες Παλαμα εκτός έδρας με 77-96 και έβαλαν με εμφατικό τρόπο τέλος στο σερί των τριών ηττών. Πλέον η ομάδα του Αγρινίου προετοιμάζεται για να αντιμετωπίσει τον αήττητο Αίολο Αστακού στο Αγρίνιο την επόμενη αγωνιστική. Στα του Παιχνιδιού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 29-26 στο πρωτο δεκάλεπτο. Απο εκείνο το σημείο και μετα η ομάδα του Αγρινίου επέβαλλε τον ρυθμό της στο παιχνίδι. Με τους Παραπούρα και Μπερερή απο την περιφέρεια και τον Γεωργούλα κάτω απο το καλάθι να έχουν ανοίξει διοδο επικοινωνίας με το καλάθι ο ΑΟΑ πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενος με εννέα πόντους διαφορά 41-50. Στο δεύτερο μέρος αφού αντέδρασε στην αντεπίθεση των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο κρατώντας την διαφορά στα επίπεδα του πρώτου μερους, στα τελευταία δέκα λεπτά ήταν κυρίαρχος στο γήπεδο και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 19 πόντους διαφορά 77-96. Παραπούρας με 25, Μπερερής με 19 και Γεωργούλας με 17 οι πρώτοι σκόρερ ενώ καλή δουλειά έκανε και ο Πουρνάρας.

Δεκάλεπτα: Α:29-26 Β:41-50 Γ:55-64 Δ:77-96.

Α.Ο.Αγρινίου (Μυριούνης): Κυριλής 7(1), Μπερερής 19, Παραπούρας 25(4), Ναούμης 6(2), Μπαρούχας 5(1), Σκαρλάτος 6(1), Γεωργούλας 17(3), Αναστασάκης 4, Πουρνάρας 7, Μήτσου.

πηγή: basket247.gr