2 Απρ 2016

Ισόπαλοι 3-3 Θύελλα και Ολυμπιακός

Ισόπαλος με σκορ 3-3 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στη Θύελλα Παραβόλας και τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου. Η Θύελλώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με 3-0. Μόλις στο 5' ο Καρύμπας με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 και στο 42' ο Σταμάτης Ε. ε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 44' ο Ρεπανίδας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτερη, πίστεψαν στην ανατροπή και αν ήταν λίγο τυχεροί ίσως να έφευγαν και με τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στο 48' ο Διαμαντής μείωσε σε 3-1 και στο 50' ο Νταλάκος μείωσε σε 3-2.  Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 81' ο Στάϊκος.
Το φίλμ του αγώνα:
1' Σέντρα του Ρεπανίδα από αριστερά κεφαλιά Αλ Γιουσέφ στο πρώτο δοκάρι από το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ από το πίσω δοκάρι
5' Γκοοοολ 1-0 Ο Καρύμπας με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία και στα δίχτυα του Φρούντζου ο οποίος τη βρήκε με τα ακροδάχτυλα αλλά δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το γκολ
10' Κάθετη πάσα του Διαμαντή στον Μάκο τελευταία στιγμή απομακρύνουν οι αμυντικοί
13' Κάθετη πάσα του Ρεπανίδα στον Αλ Γιουσέφ που έκανε κακό  κοντρόλ με αποτέλεσμα να βγεί πλάγια αριστερά και οι αμυντικοί απομάκρυναν σε κόρνερ
19' Σουτ Μάκου έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ
27' Διαγώνιο σουτ του Μάκου ελάχιστα άουτ
29' Ο Μπαρδάκης βρήκε με πάσα τον Σταμάτη Ελ που βγήκε στην πλάτη της άμυνας αλλά ο Φρούντζος πρόλαβε να μπλοκάρει τη μπάλα
42' Γκοοολ 2-0 Ο Καρύμπας με βαθιά μπαλιά βρίσκει έξω από την περιοχή τον Σταμάτη Ελ. που αφού πρώτα στόπαρε τη μπάλα επιχείρησε σουτ που κατέληξε στην αριστερή γωνία και στα δίχτυα του Φρούντζου
43' Ο Μάκος έκανε ατομική προσπάθεια από αριστερά επιχείρησε διαγώνιο σουτ το οποίο κατέληξε ελάχιστα άουτ
44' Γκοοολ 3-0 Ο Διαμαντής κάνει το λάθος στο σημείο του πέναλτι ο Ρεπανίδας γίνεται κάτοχος της μπάλας και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
48' Γκοοολ 3-1 Ο Κάζακος κάνει το σουτ η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και μπροστά από τη γραμμή η άμυνα δεν κατάφερε να απομακρύνει και ο Διαμαντής με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
50' Γκοοολ 3-2 Ο Καζάκος κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει σε πόδι αμυντικού, αλλάζει πορεία με τον Πριτσούλη να την βρίσκει με τα πόδια να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει γκολ. Το γκολ αμφισβητούν οι άνθρωποι της Θύελλας καθώς θεωρούν ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή του τέρματος.
69' Σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή της Θύελλας ο Παντής έκανε το σουτ . ο Πριτσούλης αποκρούει με τα πόδια και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί
81' Γκοοολ 3-3 Σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή της Θύελλας ο Στάικος με σουτ ισοφάρισε
85' Πλασέ του Ρεπανίδα ο Ρήγας απέκρουσε
87' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα ο Στάικος έδιωξε με το κεφάλι πάνω στη γραμμή
89' Ο Διαμαντής φεύγει μόνος από πλάγια κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ με την μπάλα να καταλήγει άουτ
90' Ο Καρύμπας εκτελεί φάουλ ο Δρόσος Γ. κάνει τη κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής με την μπάλα να καταλήγει άουτ πάνω το οριζόντιο δοκάρι

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Πριστούλης, Δρόσος Γ., Δρόσος Ι., Σταμάτης Γ., Καρύμπας, Τσιμπούκας (59' Καλλιακμάνης), Ρεπανίδας, Ταμπάκης, Σταμάτης Ελ., Μπαρδάκης (52' Κονδύλης), Αλ Γιουσέφ (73' Σελιμάς)
Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Νταλάκος): Φρούντζος (46' Ρήγας), Μπουκουβάλας (Λιαμένης, Στάικος, Γαλάνης, Γκορόγιας, Καζάκος, Διαμάντης, Παντής, Τσαντώνης, Μάκος, Νταλάκος