12 Μαρ 2016

Κακή εμφάνιση και ήττα από τον ΠΑΟΚ

Ο Παναιτωλικός δεν ήταν καλός στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και έχασε εύκολα με 0 - 3. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή "ζεστοί" στο παιχνίδι και εφτασαν σε ένα δίκαιο "τρίποντο".
Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 22΄ με τον Αθανασιάδη και στο 39΄ ο ίδιος παικτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο το βαρύ γήπεδο δυσκόλεψε τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών. Ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι στο 68΄ με το Μουνιόζ και στο επόμενο λεπτό ο ΠΑΟΚ "σφράγισε" τη νίκη με το τέρμα του Κοροβέση.

Τετ α τετ του Πέλκα έδιωξε εντυπωσιακά ο Κυριακίδης.
11΄ Όμορφη ενέργεια του Αθανασιάδη από δεξιά γύρισμα στον Πέλκα που σουτάρει και διώχνει ο Κυριακίδης.
15΄ Κάθετη Χαρίση στο Λέοβατς που πασάρει στον Αθανασιάδη και αυτός από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ.
22΄ Γκολ. Ο Αθανασιάδης δίνει στον Πέλκα αυτός στο Βίτορ που πασάρει στον Αθανασιάδη που σε κενή εστία κάνει το 0 - 1.
31΄ Σέντρα του Κέβιν ο Μουνιόζ δεν έβαλε σωστά το πόδι και έστειλε τη μπάλα άουτ.
35΄ Ανάποδο ψαλίδι του Μουνιόζ έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
39΄ Γκολ. Γέμισμα το Βίτορ στον Αθανασιάδη που απέναντι από τον Κυριακίδη πλασάρει εύστοχα για το 0 - 2.
47΄ Γέμισμα του Τζιόλη στον Αθανασιάδη που απέναντι από τον Κυριακίδη σουτάρει άουτ.
56΄ Σουτ του Κάτσε μετά από λάθος διώξιμο του Κούσα έφυγε ελάχιστα άουτ.
58΄ Σουτ του Κλέσιο έφυγε άουτ.
65΄ Γύρισμα του Μυστακιδη έδιωξε ο Χαντάκιας και η μπάλα έφτασε ξανά στο Μυστακίδη που σούταρε και ο Χαντάκιας απομάκρυνε.
68΄ Ο Μουνιόζ γίνεται κάτοχος της μπάλας απέναντι στο Βελλίδη σουτάρει και η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι.
69΄ Γκολ. Σέντρα Μυστακίδη από δεξιά ο Κοροβέσης με κεφαλιά κάνει το 0 - 3.