12 Μαρ 2016

Καθάρισε στο δεύτερο η Φλόγα...2 - 0 τον Όμηρο

Η Φλόγα Παλαιομάνινας κέρδισε με 2 - 0 τον Όμηρο Νεοχωρίου και παρέμεινε στο κυνήγι της πρώτης δυάδας του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου έπαιξε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο "καθάρισε" το παιχνίδι.
Η Φλόγα με εξαιρετικό το Βασιλογιάννη που έκανε άνω - κάτω την άμυνα του Ομήρου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στα τελειώματα οι παίκτες της δεν κατάφεραν να νικήσουν το Ζέρβα.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν. Συγκεκριμένα στο 48΄ ο Νταλαπέρας έβγαλε τη σέντρα και ο Τσιφοπανόπουλος στην προσπάθεια να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η Φλόγα "κλείδωσε" τη νίκη στο 84΄ με το Νάκο να ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε και να κάνει το 2 - 0.

16΄ Ατομική ενέργεια του Βασιλογιάννη από αριστερά, κάνει το γύρισμα και ο Νταλαπέρας με κοντινή προβολή στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.
20΄ Σέντρα του Βασιλογιάννη από αριστερά κεφαλιά του Νταλαπέρα άουτ.
22΄ Σουτ του Ντζιμάνη έφυγε άουτ.
27΄ Ο Βασιλογιάννης κάνει το γύρισμα στο Ντζιμάνη που "στρώνει" στον Καντάνη ο οποίος σουτάρει ελάχιστα άουτ.
29΄ Ο Βασιλογιάννης δίνει στον Κόκκαλη που "στρώνει" στο Δερβίση που σουτάρει άουτ.
32΄ Σουτ του Νικολόπουλου απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Καραγκούνης.
35΄ Φάουλ του Βασιλογιάννη η μπάλα φεύγει άουτ.
36΄ Κάθετη του Βασιλογιάννη στον Κόκκαλη που πάει να περάσει και το Ζέρβα, αλλά ο τερματοφύλακας του Ομήρου μαζεύει τη μπάλα.
39΄ Σέντρα του Βασιλογιάννη ο Κόκκαλης με κοντινή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.
44΄ Σέντρα του Τραγουλιά από δεξιά ο Κόκκαλης πρόλαβε την έξοδο του Ζέρβα, αλλά με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.
48΄ Γκολ. Σέντρα του Νταλαπέρα από δεξιά μέσα στην περιοχή ο Τσιφοπανόπουλος στην προσπάθεια να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
55΄ Πάσα του Ντζιμάνη στο Νταλαπέρα που κάνει το σουτ, ο Ζέρβας διώχνει και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.
68΄ Σουτ του Κόκκαλη από το ύψος της περιοχής απέκρουσε ο Ζέρβας.
73΄ Σέντρα του Παπαδάκη ο Ζαχαράκη δε διώχνει καλά και ο Καραγκούνης μαζεύει.
83΄ Πάσα του Δερβίση στο Νάκο που ανατρέπεται μέσα στην περιοχή με το Ματσούκα να δίνει πέναλτι.
84΄ Γκολ. Ο Νάκος ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 2 - 0.
93΄ Φάουλ του Καταπόδη έδιωξε σε κόρνερ ο Καραγκούνης.

ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Καραγκούνης, Τραγουλιάς, Αντωνόπουλος, Ζαχαράκης, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Νταλαπέρας (86΄ Ξευγένης), Δερβίσης, Κόκκαλης, Ντζιμάνης (74΄ Νάκος), Βασιλογιάννης (86΄ Χριστόπουλος).

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Χρήστος Ζαπάντης): Ζέρβας, Ζαπάντης, Μπρούσλη (58΄ Δημαράς), Αλεξόπουλος, Τσάμης Σ., Παπαδάκης, Καταπόδης, Καλύβας (88΄ Ευθυμίου), Νικολόπουλος (72΄ Βαλτογιάννης Σ.), Τσιφοπανόπουλος, Κατσάμπας Π.