1 Φεβ 2016

Θόδωρος Λαυράνος: Η προσοχή μας στραμμένη στο ματς με την Αναγέννηση

Στον επόμενο αγώνα με αντίπαλο την Αναγέννηση δήλωσε ότι επικεντρώνεται η προσοχή ο προπονητής του Απόλλωνα Δοκιμίου, Θόδωρος Λαυράνος, σε δηλώσεις του στο olatagoal.gr μετά την ήττα στην αναμέτρηση με το Νέο Θέρμιο Απόλλωνα.
Αναλυτικά οι δηλώσεις:
Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα και με βάση και τις απουσίες που είχαμε το έργο μας γινόταν πολύ δύσκολο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καθόλου καλοί και δίκαια ο αντίπαλος προηγήθηκε. Στη μοναδική ευκαιρία που κάναμε στο πρώτο μέρος μειωσαμε και μπήκαμε με καλύτερη ψυχολογία στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε για αρκετό διάστημα τη μπάλα στα πόδια μας αλλά δε μπορεσαμε να κάνουμε τις ευκαιρίες για να ισοφαρισουμε και σε μια αντεπίθεση στο 70' δεχτηκαμε το 3-1 και εκεί ήταν πολύ δύσκολα για εμας. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε τον Απόλλων αλλά δε τα καταφέραμε. Συγχαρητήρια στον κόουτς και στην ομάδα του Θέρμιου Απόλλων για τη νίκη που πιστεύω ήταν δίκαιη και συγχαρητήρια και στους διαιτητες . Το μυαλό μας πλέον στο παιχνίδι με την Αναγέννηση που θα επιδιώξουμε τη νίκη για να εδραιωθουμε στη κατηγορια.