30 Ιαν 2016

Τρίποντο στις καθυστερήσεις για τον Α.Ο.Χάλκειας

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Α.Ο.Χάλκειας πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αναγέννησης Θέρμου με σκορ 2-1.
Η ομάδα της Χάλκειας προηγήθηκε στο 19' με γκολ του Θ.Καλαβρουζιώτη,που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 20' σε εκτέλεση κόρνερ ο Καλαβριζιώτης έπιασε "αέρα" και στο 30' από βολέ του τερματοφύλακα ο Τζουλιάνο έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε το σουτ ελάχιστα άουτ.
Η Αναγέννηση ισοφάρισε σε 1-1 στο 57' με τον Παπαευθυμίου. Στο σουτ του Ψυχογιού πέρασε άουτ. Στο 78' κεφαλιά του Καλαντζή επέκρουσε ο Γκασούκας. Στο 80' φάουλ του Θ.Καλαβρουζιώτη πέρασε άουτ. Το τελικό 1-2 σημείωσε στο 92' ο Βαλής.

Αναγέννησης Θέρμου (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας, Καλιακμάνης, Μπίστας, Γιαννοκώστας, Κουρσάρης, Ξανθόπουλος Ε., (46' Παπαευθυμίου), Κούκος, Μπαζώρας (71' Καλαντζής), Μαραγιάννης Γ., Μούτσα, Τσοπανάς (86' Χρυσικός)
Α.Ο.Χάλκειας (Ανδρέας καλαβριζιώτης): Γκασούκας, Παγανιάς (59' Δαδάνης), Διαμαντόπουλος, Μυλωνάς, Καλαβριζιώτης, Κάπο, Ψυχογιός (70' Βαλής), Κάκκος, Καλαβρουζιώτης Θ., Γιαβρούτας (90' Μαραγιάννης), Βαλμάς