31 Ιαν 2016

Μίλησε η έδρα....Νέος Θέρμιος Απόλλων - Απόλλων Δοκιμίου 3-1

Με σκορ 3-1 κέρδισε ο Νέος Θέρμιος Απόλλων τον Απόλλων Δοκιμίου στο γήπεδο Θέρμου.
Στο 33' ο Κώστας Κοκώνης με απ'ευθείας εκτέλεση κόρνερ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και στο 41' ο Αγγέλης με πλασέ από κοντά έκανε το 2-0. Στο 42' ο Σπυριλιώτης από κοντά μείωσε σε 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 67' ο Κράνης με σουτ έξω από την περιοχή.
Το φίλμ του αγώνα:
8' Σουτ του Αγγέλη έξω από την περιοχή αποκρούει ο Θεοδωρακόπουλος σε κόρνερ
12' Σέντρα του Καλοκαίρη από αριστερά η μπάλα φτάνει στον Αγγέλη που έχει αντίπαλο τον Γιαννακά μέσα στην περιοχή με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του τελευταίου με τον διαιτητή να δείχνει "παίζεται"
14' Σουτ Τόσκα μπλόκαρε ο Θεοδωρακόπουλος
29' Σουτ Τόσκα έξω από την περιοχή καταλήγει ελάχιστα άουτ
33' Γκοοολ 1-0 Ο Κ.Κοκώνης με απ'ευθείας εκτέλεση κόρνερ δίνει το
προβάδισμα στην ομάδα του
41' Γκοοολ 2-0 Ο Αγγέλης με πλασέ από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
42' Γκοοολ 2-1 Σέντρα από τα δεξιά ο Ευθυμίου δεν μπόκαρε την μπάλα ο Κορομηλάς έκανε σουτ (οι παίκτες του Ν.Θέρμιου διαμαρτύρονται για φάουλ στον τερματοφύλακα) η μπάλα έφτασε στον Σπυριλιώτη που από κοντά με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
48' Ο Τόσκα έκανε παράλληλη σέντρα χωρίς να μπορέσει κάποιος συμπαίκτης του να την προωθήσει στα δίχτυα
52' Σουτ Τσακανίκα Ι. απέκρουσε σε κόρνερ ο Ευθυμίου
58' Σουτ Αγγέλη έξω από την περιοχή κατέληξε ελάχιστα άουτ
67΄Γκοοολ 3-1 Ο Κράνης με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 3-1
69' Ο Κορομηλάς από το ύψος του πέναλτι κάνει αδύναμο σουτ στην αγκαλιά του Ευθυμίου
84' Σουτ Τόσκα αποκρούει σε κόρνερ ο Θεοδωρακόπουλος και απομακρύνουν οι αμυντικοί

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Ευθυμίου, Κοκώνης Κ., Στεργίου, Καλοκαίρης, Κοκώνης Ευάγγ., Τζαμαλής (91' Καραγιάννης), Τόσκα, Ψηφής, Βασιλάρης, Κράνης (75' Μπέσσας), Αγγέλης (85' Zela)
Απόλλων Δοκιμίου (Θόδωρος Λαυράνος): Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας Ι., Τζωρτζόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Αθανασίου Δ. (74' Δαλαγιώργος), Κοτρότσος, Καρτσακλής, Κορομηλάς Φ., Γιαννακάς (25' λ.τ. Σπυριλιώτης), Τσακανίκας Ν. (85' Κρανιάς)