13 Δεκ 2015

Με γνωστή συνταγή

Ο Παναιτωλικός είχε πολύ καλή αμυντική λειτουργία κόντρα στον Ολυμπιακό, όμως με 10 παίκτες δε μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 1 - 0. Ο διαιτητής Παπαδόπουλος εφάρμοσε τη γνωστή συνταγή, μετατρέποντας επιθετικό φάουλ σε κόκκινη κάρτα στον Κυριακίδη στο 45΄. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πήρε και πέναλτι με το Ντομίνγκες να νικιέται από το Στεφανάκο. Γιούχαρε στο φινάλε τους παίκτες των "ερυθρόλευκων" ο κόσμος του Ολυμπιακού. Μαναδικός σκόρερ του αγώνα ο Ντομίνγκες στο 50΄ του πρώτου ημιχρόνου.

Το φιλμ του αγώνα.

Μακρινό σουτ του Ουάρντα δεν ανησύχησε το Ρομπέρτο, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
17΄ Κόρνερ του Ντουρμάζ κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς έδιωξε ο Κυριακίδης.
18΄ Σέντρα του Μύγα από δεξιά ο Ρουσκουσέδα σουτάρει με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
21΄ Σέντρα του Μαζουακού στον Ιντέγε που δεν πιάνει καλά την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
23΄ Κόρνερ του Ντουρμάζ ο Κυριακίδης διώχνει, η μπάλα φτάνει στο Μιλιβόγεβιτς που κάνει το πρώτο σουτ και κοντράρει και η μπάλα του ξαναστρώσεται με το σουτ που επιχειρεί να φεύγει ελάχιστα άουτ.
28΄ Μακρινό σουτ του Κέβιν αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Ρομπέρτο.
36΄ Σέντρα του Ρουσκουσέδα ο Χαντάκιας δεν πιάνει καλά την κεφαλιά με τη μπάλα να φτάνει εύκολα στα χέρια του Ρομπέρτο.
40΄ Μακρινό σουτ του Ιντέγε η μπάλα φεύγει άουτ.
45΄ Ο Ιντέγε σπρώχνει το Χαντάκια, ο Κυριακίδης βγαίνει από την περιοχή και βρίσκει με το χέρι με τον Παπαδόπουλο να δίνει κόκκινη στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, αντί για επιθετικό φάουλ.
45+5΄ Γκολ. Πάσα του Φορούνη στο Ντομίνγκες που με μακρινό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
54΄ Ο Παπαδόπουλος δίνει πέναλτι σε πέσιμο του Καμπιάσο στην περιοχή.
55΄ Ο Στεφανάκος αποκρούει το πέναλτι του Ντομίνγκες.
76΄ Σέντρα του Πάρντο από δεξιά ο Ιντέγε στρώνει στο Φορτούνη που σουτάρει με τη μπάλα να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Στεφανάκου.