13 Δεκ 2015

Δεν δυσκολεύτηκε ο ΑΟ Χάλκειας...3-0 την Ακαδημία

Την νίκη με 3-0 πήρε η ομάδα της  Χάλκειας επι της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου στο φινάλε του πρώτου γύρου. Οι σκόρερς για τον Α.Ο. Χάλκειας ο Καλαβρουζιώτης με δύο γκολ και ο Ψυχογιός  με ένα΄.
Το φίλμ του αγώνα
5΄Σέντρα του Χαντζηαντρέου κεφαλιά του Κάπο άουτ.
8’ Σέντρα σουτ του Κούστα   η μπάλα στο οριζόντιο και άουτ.
10’ Σέντρα του Κάπο  σουτ στη κίνηση του Καλαβρουζιώτη αποκρούει ο τερματοφύλακας.
15’΄Σέντρα από αριστερά από τον Γιάννη δεν μπορεί να πιάσει τη κεφαλιά ο Μάνθος.
18’Η Ακαδημία θα ζητήσει πέναλτι για χέρι του Μυλωνά.
22’ ΓΚΟΟΟΟΛ Σέντρα του Ψυχογιού μπαίνει στη φάση ο Κάπο η μπάλα στρώνεται στον Καλαβρουζιώτη που με σουτ θα κάνει το 1-0
26’  Έμμεσο σουτ του Μάνθου αποκρούει ο Γκασούκας.
35’΄Εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη  η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
39’ Εκτέλεση φάουλ του Καζανά από σαράντα μέτρα η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
48’΄΄Ομορφη προσπάθεια από αριστερά ο Κάπο  διαγώνιο σούτ η μπάλα άουτ.
50’ Σέντρα του Ψυχογιού σούτ στη κίνηση του Καλαβρουζιώτη η μπάλα στην αγκαλιά του Κωνσταντακόπουλου.
51’ Ο Κάπο μπαίνει στη περιοχή σουτ απέναντι στο τερματοφύλακα απόκρουση κόρνερ.
55’Λάθος  της άμυνας σουτ του Αλυμάρα αποκρούει ο Μυλωνάς πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
72’ ΓΚΟΟΟΟΛ Γέμισμα του Κάπο πλασέ του Ψυχογιού η μπάλα στα δίκτυα 2-0
75’ Σέντρα του Κάπο Μόνος του ο Καλάβρουζιώτης η μπάλα άουτ.
81’ Ωραίο πλασέ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
83 ’ΓΚΟΟΟΟΛ Νέο γέμισμα του Κάπο σουτ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα στα δίκτυα 3-0
84’ Σέντρα του Γιαβρούτα πλασέ από τον Αλμπάνη η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Κάπο, Διαμαντόπουλος,Μυλωνάς, Καζανάς, Χαντζηανδρέου (56’ Παγανιάς), Ψυχογιός (83’Καραπαπάς), Παπαδόπουλος(68’ Αλμπάνης), Καλαβρουζιώτης , Γιαβρούτας, Καλαβριζιώτης.
Ακαδημία Ευηνοχωρίου: Κωνσταντακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γιερετσιάν (70’ Τριώτης Β.), Πασπαλιάρης, Γιερετσιάν Ι., Ντζελέπης (73’ Παλιάτσας), Κούστας, Μαχμούτ, Αλυμάρας, Γιάννη, Μάνθος.