19 Δεκ 2015

Στην 2η θέση ο Παναμβρακικός.... 3-1 τον Εμπεσσό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν παιχνίδι κέντρου και για τις δύο ομάδες, χωρις καποια ουσιαστική ευκαιρία με εξαίρεση το σουτ του Δράκου εν κίνησή όπου η μπάλα βρήκε πάνω σε παίχτη του Εμπεσού πριν την γραμμή της εστίας

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πλουσιότερο σε ευκαιρίες και γκόλ με τον Τσιτσομήτσο να κάνει την αρχή στο 51' μετα απο εξαιρετικη ασίστ του Δρακου
55΄ σουτ του Δράκου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόρνερ.
62΄ Πάσα του Τσιτσομήτσου προς το Δράκο στο ύψος του πέναλτι σουτ ο Δράκος αποκρούει ασθενώς ο Καραβασίλης, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα γκολ, 2-0.
71΄ Ωραία ενέργεια του Δράκου από αριστερά γυρίζει τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι σουτ του Τσάκαλου η μπάλα στο δοκάρι.
73΄ Μακρυνή μεταβίβαση του Κυτούγια στον Καρακασίδη πλασέ σουτ αυτός διώχνει σε κόρνερ ο Σουλιώτης.
75΄ Κάθετη πάσα του Τσιτσομήτσου στο Μακρή, σουτ γκολ, 3-0.
84΄Ωραίο σουτ του Κυτούγια στην πλάτη της άμυνας του Παναμβρακικού, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Σουλιώτη στη συνέχεια οριζόντιο δοκάρι και θα σκάσει εντός της γραμμής γκολ 3-1.
88΄ Πλασέ του Ζήση έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Συνθέσεις:

Παναμβρακικός Μπούκας: Σουλιώτης, Παπανίκος, Ζαβιτσάνος, Τσιάκαλος, Μπεκατώρος, Στάμος, Μακρής(70΄Ζήσης Β.), Δράκος, Τσιτσομήτσος(85΄Καραλής Η.), Φίλος(60΄Παπανίκος Ζ.), Κυρόσιμος.

Ιδομενέας Εμπεσού: Καραβασίλης, Λαγοπάτης Π., Λαγοπάτης Δ., Παππάς, Μανώλης, Ζήμος, Λαγοπάτης Θ., Κυτούγιας, Καρακασίδης, Τρυφέρης, Τύμπας.