19 Δεκ 2015

Ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής η Δόξα...2-1 τον ΠΑΟΚ

Σπουδαία νίκη βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας σημείωσε η Δόξα Καινουρίου που κέρδισε με 2-1 τον ΠΑΟΚ Καλυβίων στο γήπεδο Καινουρίου.
Οι Καινουργιώτες με αυτή τη νίκη μένουν ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής στην κατηγορία. Στο 51' ο Κακούρης έκανε την ατομική προσπάθεια, ανατράπηκε από τον Αριστόπουλο με τον διαιτητή κο Στυλιαρά να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος ο Κακούρης δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 55' η Δόξα σημείωσε και δεύτερο τέρμα όταν σε κόρνερ του Τζωρτζόπουλου ο Λύρος έκανε σουτ η μπάλα έφτασε  στον Παπαθανάση που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κατερινόπουλου.

Στο 72' η ομάδα των Καλυβίων μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά του Βλαχοδήμου σε κόρνερ του Μπιτσ ικώκου.
Στο 41' ο διαιτητής κος Στυλιαράς κάλεσε τους βοηθούς και κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια διακόπτοντας τον αγώνα για τέσσερα (4) λεπτά για υβριστικά συνθήματα και γιατί φίλαθλος εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο.
Το φίλμ του αγώνα:
1' Από ελέυθερο του Κατερινόπουλου ο Παπαδόπουλος βγήκε πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή πέρασε τον Κορδάτο που έκανε έξοδο έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι αλλά απομάκρυναν οι αμυντικοί της Δόξας
3' Φάουλ του Τασούλη πάνω στο οριζόντιο δοκάρι
8' Σουτ Παπαδόπουλου από πλάγια δεξιά μέσα από την περιοχή ο Κόκκαλης αποκρούει σε κόρνερ
14' Ο Κόκκαλης λόγω τραυματισμού δίνει τη θέση του κάτω από τα δοκάρια στον Κορδάτο
28' Κόρνερ Τασούλη η μπάλα έχει τροχιά προς τα δίχτυα αλλά ο Κορδάτος αποκρούει σε κόρνερ
29' Ατομική προσπάθεια του Λύρου που κάνει το σουτ ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
30' Σέντρα Μπελεβώνη ο Κορδάτος αποκρούει εκπληκτικά πριν ο Παπαδόπουλος γίνει απειλητικός με το κεφάλι
41' Ο διαιτητής κος Στυλιαράς κάλεσε τους βοηθούς και κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια διακόπτοντας τον αγώνα για τέσσερα (4) λεπτά για υβριστικά συνθήματα και γιατί φίλαθλος εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο.
50' Σουτ Λύρου μπλόκαρε εύκολα ο Κατερινόπουλος
51' Ατομική προσπάθεια Κακούρη ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Αριστόπουλος κερδίζοντας πέναλτι.
52' Γκοοολ 1-0 Ο Κακούρης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι
55' Γκοοολ 2-0 Κόρνερ Τζωρτζόπουλου η μπάλα φτάνει στο Λύρο που κάνει το σουτ η μπάλα έφτασε στον Παπαθανάση που από κοντά με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
59' Σουτ Κακούρη απέκρουσε ο Κατερινόπουλος
62' Φάουλ Μπιτσικώκου αποκρούει με τα πόδια ο Κορδάτος
70' Φάουλ Μπιτσικώκου ο Κορδάτος αποκρούει με γροθιές η  μπάλα φτάνει στον Βλαχοδήμο που από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει την κεφαλιά άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
72' Γκοοολ 2-1 Σέντρα Παπαδόπουλου από αριστερά κεφαλιά Βλαχοδήμου ο Κορδάτος αποκρούει αλλά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
85' Φάουλ Κακούρη η μπάλα στον Dolenga αυτός γυρίζει με΄σα στην περιοχή εκεί που ο Πέτρου από το ένα μέτρο κάνει το σουτ άουτ
86' Μακρινό φάουλ Τζωρτζόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος
91' Ο Κουτσολάμπρος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Καραμπούλης): Κόκκαλης (14' λ.τ. Κορδάτος), Αυγέρης, Μήτσος, Κωνσταντίνου, Πέτρου, Τζωρτζόπουλος Δ., Κουτσολάμπρος, Νικολογιάννης (46' Μπουρλιάσκος), Λύρος (56' Dolenga), Παπαθανάσης, Κακούρης
ΠΑΟΚ Καλυβίων (Λεωνίδας Ζαχαράτος): Κατερινόπουλος, Καρασάββας, Αριστόπουλος, Νταλαπέρας, Πύθουλας (63' Βλαχοδήμος), Μπιτσικώκος (75' λ.τ. Καραλής Ευ.), Κόκκοτος, Μπελεβώνης (79' Γαλανόπουλος), Τασούλης, Παπαδόπουλος, Διονυσάτος