28 Νοε 2015

Η ανατροπή (Αμφίλοχος - Νεος Θέρμιος Απόλλων 3-4 )

Μεγάλη ανατροπή σήμερα το απόγευμα στο στάδιο της Αμφιλοχίας, μεταξύ των ομάδων Αμφίλοχος - Νεος Θέρμιος Απόλλων, καθώς  η γηπεδούχος ομαδα βρισκόταν με 3-1 μπροστά στο σκόρ μέχρι το 70' λεπτο και έδειχνε ανώτερη μέχρι εκείνη την στιγμή.ώσπου η αποβολή στο 75' λεπτο απέβει μοιραία για τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να εκμεταλευτούν την αριθμητικη υπεροχή και να γυρίσουν το παιχνίδι (3 - 4)

Το φιλμ του Αγώνα:

Σέντρα σουτ του Τσιούνη απο πλαγια θεση έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι
18΄Σουτ του Μιχαλόπουλου,με την μπάλα να κολλάει πάνω στην γραμμή και τον Τσιούνη να κανει το 1-0
36΄Κόρνερ για τον Αμφίλοχο, κεφαλιά εξ επαφής του Τσιάμη, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
44΄Σουτ του Παπαλέξη έξω από την περιοχή, γκολ, 2-0.
57΄Κεφαλιά του Τόσκα Κλάιντι , γκολ, μειώνει 2-1 το Θέρμο.
70΄Πλασέ του Τσιούνη, γκολ, 3-1 για τον Αμφίλοχο.
75΄Ο διαιτητής Στυλιαράς αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Παπαλέξη για καθυστέρηση.
76΄Με 10 παίχτες πλέον οι Γηπεδούχοι , δίνουν χώρο στον Απόλλωνα με αποτέλεσμα ο Κοκώνη Ευαγγ. να μειώνει με σουτ σε 3-2 .
81΄ Σουτ του Τόσκα Κλάιντ, γκολ, 3-3
85΄ Αυτογκολ για τον Αμφίλοχο στην προσπάθεια του Μπουμπούλη να διώξει τη μπάλα,3-4 τελικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις:
  Αμφίλοχος: Αργύρης, Πανταζής, Λαμπρακόπουλοις, Μπουμπούλης, Κάκκος, Παπαλέξης(αποβολη75΄), Τσάμης Σ., Μιχαλόπουλος, Τσιούνης, Νάκας, Ντίνος(71΄Ζέρβας- 77΄Καβαλλάρης).

Ν. Θέρμιος Απόλλων: Δημητρίου, Καλοκαίρης, Τζαμαλής, Ράπτης, Κοκώνης Ευαγγ., Κοκώνης Ευθ.(46΄Κυριάκος), Κοκώνης Κ., Ψήφης(46΄Τόσκα), Κράνης, Καρβέλας, Αγγέλης(88΄Μπέσσα.

Με ανακοίνωσή της η  φιλοξενούμενη ομάδα θέλει να ευχαριστήσει για την άψογη φιλοξενία την ομάδα του Αμφιλόχου, και τις εύχεται καλη συνέχεια στο πρωτάθλημα.