4 Σεπ 2015

Φιλική ήττα από την ΑΕΚ

Η Α.Ε.Κ. ήταν πολύ καλή στο φιλικό με τον Παναιτωλικό και κέρδισε στο Αγρίνιο με σκορ 3 - 0. Αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα και με κινητήριο μοχλό το Μπουονανότε κατάφερε να προηγηθεί με 0 - 2. Στο δεύτερο ημίχρονο ο "Δικέφαλος" μπήκε καλύτερα, αλλά μετά το 55΄ ο Παναιτωλικός πήρε μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησε να απειλήσει. Το τελευταίο δεκάλεπτο όμως ανήκε και πάλι στην Α.Ε.Κ. που διαμόρφωσε και το τελικό 0 - 3 με σκόρερ το Βασιλαντωνόπουλο.

Σέντρα σουτ του Μπουονανότε απέκρουσε εύκολα ο Στεφανάκος.
Φάουλ του Μπουονανότε σε κόρνερ ο Στεφανάκος.
Φαλτσαριστό σουτ του Ανάκογλου έξω από την περιοχή έφυγε άουτ.
Σουτ του Μάρκος Πάουλο έδιωξε ο Ανέστης.
17΄ Ο Κρισάντους κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή από τον Κούσα.
18΄ Γκολ. Ο Μπουονανότε ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 0 - 1.
26΄ Σουτ τουν Ουάρντα μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Ανέστης.
28΄ Φάουλ του Γκάλο έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Στεφανάκος.
35΄ Γκολ. Σέντρα του Ντίντακ ο Κέβιν πιεζόμενος από τον Ανάκογλου δε γυρίζει σωστά και ο Κρισάντους με προβολή κάνει το 0 - 2.
45+2΄ Κάθετη του Ανάκογλου στο Μπαρμπόσα που πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από το δοκάρι.
55΄ Σουτ του Κάπελ έξω από την περιοχή απέκρουσε σταθερά ο Ανέστης.
57΄ Φάουλ του Κέβιν κακή κεφαλιά του Κούσα από κοντά απέκρουσε εύκολα ο Ανέστης.
74΄ Πάσα Κρισάντους στον Ανδρεόπουλο που πλάσαρε απέναντι στον Κυριακίδη αλλά έδιωξε με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
80΄ Σουτ Βασιλείου μέσα από την περιοχή έδιωξε με τα πόδια ο Βούρας.
82΄ Πάσα Μάνταλου στο Βασιλαντωνόπουλο που κάνει το σουτ από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή αλλά διώχνει με τα πόδια ο Κυριακίδης.
85΄ Γκολ. Γύρισμα Πεταυράκη από αριστερά ο Βασιλαντωνόπουλος με κοντινό πλασέ το 0 - 3.
88΄ Σουτ του Σοϊλέδη έξω από την περιοχή περνάει ελάχιστα άουτ.
90΄ Φαλτσαριστό σουτ του Μάνταλου έδιωξε ο Κυριακίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λιονέλ Πόντες): Στεφανάκος (46΄ Κυριακίδης), Κουτρομάνος (46΄ Ντιέγκο Μπεχαράνο), Κέβιν (86΄ Ρουμπουλάκου), Κούσας (71΄ Χαντάκιας), Παπάζογλου (86΄ Ζαρκάδας), Μάκος (71΄ Παπουτσογιαννόπουλος), Μάρκος Πάουλο (46΄ Ρουσκουσέδα), Κάπελ (79΄ Μήλιος), Ουάρντα (61΄ Ρομέρο), Βιγιαφάνιες (71΄ Καμαρά), Μαρκόφσκι (71΄ Βασιλείου).

Α.Ε.Κ. (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης (59΄ Βούρας), Ντίντακ (69΄ Πεταυράκης), Γκάλο (60΄ Σοϊλέδης), Άρθο (65΄ Κολοβέτσιος), Λαμπρόπουλος, Γιόχανσον (60΄ Ανδρεόπουλος), Σιμόες (69΄ Φαγέ), Μπαρμπόσα (60΄ Βασιλαντωνόπουλος), Ανάκογλου (74΄ Κορδέρο), Μπουονανότε (74΄ Μάνταλος), Κρισάντους.