30 Αυγ 2015

Φιλική νίκη για ΠΑΟΚ Καλυβίων επί της Δάφνης Μεγάλης Χώρας

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Καλυβίων ο τοπικός ΠΑΟΚ κέρδισε με σκορ 1 - 0 τη Δάφνη Μεγάλης Χώρας. Ο Λεωνίδας Ζαχαράτος δοκίμασε για ακόμα ένα παιχνίδι σχήματα, προκειμένου η ομάδα του να εμφανιστεί έτοιμη στο ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεών της.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Καλυβίων απείλησε, έχοντας σε πολύ καλή μέρα το Γιώργο Οικονόμου, με το νεαρό να αναστατώνει την άμυνα της Δάφνης και να δημιουργεί κινδύνους. Παρόλα αυτά και η Δάφνη είχε την ευκαιρία της στο ημίωρο του παιχνιδιού με τετ α τετ του Δημήτρη Καλογεράκη. Το ημίχρονο έκλεισε με τον ΠΑΟΚ να προηγείται, καθώς στο 40΄ ο Σωτήρης Τασούλης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1 - 0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές έριξαν το ρυθμό με τους φιλοξενούμενους να χάνουν σημαντική ευκαιρία με κοντινή κεφαλιά του Αλαχούζου να περνά ελάχιστα άουτ.

ΠΑΟΚ Καλυβίων (Λεωνίδας Ζαχαράτος): Γ. Ανδριόπουλος, Α. Αριστόπουλος, Ν. Καρασσάβας, Η. Νταλαπέρας, Γ. Μπιτσικώκος,  Γ. Κοκοσούλας, Β. Καραλής Σ. Τασούλης, Ν. Μυλωνάς, Γ. Παπαδόπουλος, Γ. Οικονόμου.