4 Μαΐ 2015

Εύκολο απόγευμα για τον Α.Ο. Αγρινίου

Τη 18η νίκη του πέτυχε ο Α.Ο. Αγρινίου που επιβλήθηκε πολύ εύκολα εκτός έδρας του ουραγού Πανεδεσσαϊκού με 102 – 46. Το παιχνίδι δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής, καθώς οι παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου επέβαλλαν από την αρχή το ρυθμό τους και έφτασαν σε μια άνετη νίκη.
Από το πρώτο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Α. πήρε διψήφια διαφορά, ενώ στο ημίχρονο είχε πετύχει περισσότερους πόντους από όσους σημείωσε ο αντίπαλός του σε όλο το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας στο τελικό +56.
Ο Τσατάλας με 32 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α., ενώ διψήφιο αριθμό πόντων σημείωσαν και οι Μακρής, Γκόβας, Μήτσου και Γεωργούλας. Από τους γηπεδούχους ο Καρνάβας πέτυχε 29 και ήταν ο μόνος παίκτης με διψήφιο αριθμό πόντων.
Την επόμενη Κυριακή στις 6 το απόγευμα ο Α.Ο. Αγρινίου δίνει το τελευταίο του παιχνίδι στο ΔΑΚ Αγρινίου με τον Ηρακλή Κοζάνης, που θα ολοκληρώσει μια άκρως επιτυχημένη χρονιά.

Δεκάλεπτα: 11 – 25, 22 – 51, 40 – 80, 46 – 102.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Τσάμης): Τζώγας 2, Σπανός 6, Μακρόπουλος 5, Καρνάβας 29, Μάρκου, Τσάμης 2, Παζάρκας 2.

Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 7(1), Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Σταμούλης 2, Μήτσου 14(1), Γεωργούλας 12(1), Μακρής 18, Γκόβας 15(1), Τσατάλας 32(3).