2 Μαρ 2015

Δεν άφησε περιθώρια

Ο Α.Ο. Αγρινίου δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Α.Ο. Βόνιτσας, κερδίζοντας 95 - 59 και πετυχαίνοντας τη 12η νίκη του στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου μπήκε από νωρίς σε θέση οδηγού στον αγώνα και δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Βόνιτσα που παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.
Ο Α.Ο.Α. πήρε από νωρίς το προβάδισμα και στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε τους 21 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και ο Α.Ο. Αγρινίου "καθάρισε" το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά ξεπέρασε τους 30 πόντους και στο τέλος η ομάδα του Αγρινίου πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.
Ο Παναγιώτης Τσατάλας με 35 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των νικητών και ακολούθησαν οι Μακρής με 22, Γκόβας με 14 και Μήτσου με 11. Από τους φιλοξενούμενους ο Γιάννης Μανδαλάκης είχε 23 πόντους, ενώ ο Αρέθας πέτυχε 14.

Τα δεκάλεπτα: 20 - 11, 47 - 26, 69 - 37, 95 - 59.

Διαιτητές: Μαντήλας - Νάκας.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Τσατάλας 35, Σταμούλης 1, Πατσέας 2, Σταμουλάκης 4, Μήτσου 11 (2), Μουχάκης, Γεωργούλας 6, Μακρής 22, Γκόβας 14 (3).

Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Μπαλάσκας): Μπουρσινός, Μάρης 1, Μαζαράκης 4, Μανδαλάκης 23, Περλής 3, Κακιούζης 9 (2), Κορόζης, Αρέθας 14 (2), Τσιτσώνης 6 (2), Παπανελόπουλος.