22 Δεκ 2014

Δεύτερη σερί νίκη για τον Α.Ο. Βόνιτσας

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και τρίτη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Α.Ο. Βόνιτσας, που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Γ.Α.Σ. Μελίκης με σκορ 79 - 68. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από νωρίς και κατέκτησαν μια σημαντική νίκη.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Βόνιτσας μπήκαν δυνατά και πήραν διψήφια διαφορά πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πήραν διαφορά 17 πόντων στο ημίχρονο. Οι παίκτες των γηπεδούχων με επιμέρους σκορ 25 - 15 μείωσαν στους 7, όμως ο Α.Ο.Β. άντεξε στην αντεπίθεσή τους και κατέκτησε μια πολύτιμη νίκη.
Ο Παραπούρας με 19 ήταν ο πρώτος σκόρερ της Μελίκης και ακολούθησαν οι Μαυρίδης με 16 και Λέφας με 14. Από τους νικητές 19 πόντους πέτυχε ο Γιάννης Μανδαλάκης, 18 είχε ο Καραμπάς και από 16 οι Αρέθας και Περλής.

Τα δεκάλεπτα: 11 - 24, 32 - 49, 57 - 64, 68 - 79.

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Παζόλης.

Γ.Α.Σ..ΜΕΛΙΚΗΣ (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 4, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Γκόγκας, Παπαρόσης, Κοτζαμπάσης 9, Λέφας 14, Παραπούρας 19(6), Τζινόπουλος 2, Ρογγότης, Παυλίδης.

Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Μπαλάσκας): Κακιούζης 5(1), Κοντογιάννης 5, Αρέθας 16, Περλής 16(2), Καραμπάς 18(2), Μάρης, Τσιτσώνης, Μανδαλάκης 19(2), Παπανελόπουλος, Κόκκαρης.