14 Δεκ 2014

Επιστροφή στις νίκες για τον Α.Ο. Αγρινίου

Την έβδομή νίκη του στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής πέτυχε ο Α.Ο. Αγρινίου που επιβλήθηκε με 85 - 65 της Νίκης Βόλου στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου. Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου μπήκε από το ξεκίνημα δυνατά στην αναμέτρηση, αντέδρασε όταν οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο σκορ και έφτασε τελικά σε μια νίκη με μεγάλη διαφορά στο φινάλε.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και έφτασαν να προηγούνται με σκορ 16 - 2 κλείνοντας τελικά το πρώτο δεκάλεπτο με 23 - 10. Οι παίκτες της Νίκης αντέδρασαν μέσα στο δεύτερο δεκάλεπτο, έριξαν τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό, όμως στο ημίχρονο και πάλι ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 13. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 5 (53 - 48) και στους 4 (56 - 52), όμως δύο τρίποντα των Παναγιώτου και Γκόβα αντίστοιχα άνοιξαν τη διαφορά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Α.Ο. Αγρινίου δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους του, που έδειξαν να μένουν από δυνάμεις και έφτασε στη δίκαιη επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 23 - 10, 17 - 17, 19 - 25, 26 -13.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Παναγιώτου 6(2), Τσατάλας 16, Σταμουλάκης, Μήτσου 8, Πατσέας, Τρομάρας, Σταμούλης, Μακρής 13, Γεωργούλας 20(1), Γκόβας 22(3).

Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βασίλης Καραΐσκος): Τζίνης 9(2), Οικονόμου 3(1), Μαστοράκης, Τσώλης 17(1), Τάσσος 23, Τοκατλίδης 4, Κέτουλας 9(1), Λατσινόγλου.