14 Δεκ 2014

"Δόξα" στον Μπισμπίκη...

Ενα γκολ του Φάνη Μπισμπίκη ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση του Κανουρίου ανάμεσα στην τοπική Δόξα και τον Αετό Σταμνάς.
Ηταν το 91' όταν ο Τζωρτζόπουλος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά με τον Μπισμπίκη να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά να δίνει το "τρίποντο" στη Δόξα.
Οι Καινουργιώτες έφτασαν τους 7 βαθμούς πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι με την σημερινή τους ήττα υποχώρησαν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα μένοντας στους 4 βαθμούς.
Το φίλμ του αγώνα:
1'  Σουτ Κωνσταντίνου μπλόκαρε εύκολα ο Σπυρόπουλος
6'  Κάθετη πάσα του Παστρωμά στον Κουσκούνη ο Ευθυμίου "διάβασε" τη φάση και κάνοντας έξοδο μπλόκαρε
11' Σέντρα Μπαλάφα κεφαλιά Τηλεμάχου ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
25' Σουτ Κακούρη ελάχιστα άουτ από αριστερό κάθετο δοκάρι του Σπυρόπουλου
38' Σουτ κακούρη από πλάγια αριστερά έξω από την περιοχή η μπάλα "σκάει" μπροστά στον Σπυρόπουλο που απέκρουσε με τα πόδια στέλνοντας την μπάλα κόρνερ
42' Ο Γιώτης φεύγει από αριστερά, κλείνει προς τα μέσα επιχειρεί σουτ που καταλήγει άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
43' Συρτή σέντρα του Κακούρη από δεξιά ο Στρεμμένος στο δεύτερο δοκάρι κάνει την προβολή άουτ
44' Σέντρα Κόκκαλη κεφαλιά του Τζωρτζόπουλου ο Σπυρόπουλος κάνει εκπληκτική απόκρουση, στη συνέχεια της φάσης η μπάλα έφτασε στον Γιώτη που από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά έκανε σουτ ψηλά άουτ
58' Φάουλ Τζωρτζόπουλου από αριστερά ο Μπισμπίκης πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι κάνει την προβολή στέλνοντας την μπάλα άουτ
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αετό να πάρει το προβάδισμα. Από διώξιμο της άμυνας ο Κοσκούνης έφυγε στην αντεπίθεση από δεξιά πλάσαρε άστοχα τον Ευθυμίου από πάνω, η μπάλα κατευθυνόταν προς τον Κουκουγιάννη αλλά ο Κόκκαλης πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ
74' Ο Τζωρτζόπουλος  από αριστερά κάνει συρτή σέντρα ο Γιώτης δεν έπισασε "αέρα" η μπάλ έφτασε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ήταν ο Ασημακόπουλος ο οποίος έκανε το σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
75' Ο Φράγκος έφυγε από δεξιά στην αντεπίθεση έκανε το σουτ άουτ
78' Ακυρώνεται σωστά ως οφσάϊντ γκολ για τη Δόξα. Ο Κακούρης έκανε κάθετη πάσα στον Γιώτη που πλάσαρε εύστοχα αλλά ήταν σε θέση οφσάϊντ
79' Σέντρα Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Μπλάνη άουτ
82' Ο Τζωρτζόπουλος βρίσκεται σε θέση έξω αριστερά από την μεγάλη περιοχή στοπάρει με το σθήθος κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήξει ξυστά άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σπυρόπουλου
85' Ο Μπαλάφας δέχτηκε τη σέντρα από αριστερά "τσίμπησε" την μπάλα αλλά ο Ευθυμίου απέκρουσε με τα πόδια και στη συνέχεια απομάκρυναν τον κίνδυνο οι αμυντικοί
89' Πάσα Παστρωμά στον Γούλα αυτός κάνει αδύναμο σουτ που μπλόκαρε ο Ευθυμίου
91' Γκοοολ Φάουλ του Τζωρτζόπουλου από αριστεά ο Μπισμπίκης πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σπυρόπουλου
Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Ευθυμίου, Αυγέρης (34' Κόκκαλης), Στρεμμένος (73' Σούζα), Μπισμπίκης, Γκορόγιας (63' Ασημακόπουλος), Σαλμάς, Κωνσταντίνου, Κακούρης, Γιώτης, Μπλάνης, Τζωρτζόπουλος Σ.
Αετός Σταμνάς (Παναγιώτης Βάρας - Βασίλης Παστρωμάς): Σπυρόπουλος, Μπούρος, Χόντος, Φράγκος Λ., Τσιλιπάνος Γ., Τσιλιπάνος Σ., Κουσκούνης (63' Γούλας), Μπαλάφας, Τηλεμάχου (λ.τ. 72' Φράγκος Γ.), Κουκουγιάννης, Παστρωμάς