8 Σεπ 2014

Φιλική ισοπαλία για Αμβρακικό και Ιδομενέα

Σε ένα δυνατό τεστ και για τις δύο ομάδες Αμβρακικός Λουτρού και Ιδομενέας Εμπεσσού αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 3 - 3. Πολύ καλό το παιχνίδι και για τις δύο ομάδες που έκαναν φάσεις, είχαν γκολ και ευκαιρίες.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αμβρακικός ήταν η ομάδα που προηγήθηκε με τέρμα που σημείωσε ο Παπακίτσος 7 λεπτά πριν τη λήξη. Σε αυτό το διάστημα η ομάδα του Ιδομενέα είχε δύο δοκάρια. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε ένα τρίλεπτο έκαναν το σκορ 3 - 0 με τους Σαπλαούρα και Ρούσσα. Όμως οι παίκτες του Ιδομενέα αντέδρασαν στη συνέχεια, εκμεταλλευόμενοι τις πολλές αλλαγές που έκανε ο Ηρακλής Στασινός χρησιμοποιώντας νέους παίκτες, μείωσαν σε 3 - 1 με τον Παππά, ο Καρακασίδης έκανε το 3 - 2 και ο Κώστας Τριφέρης διαμόρφωσε το τελικό 3 - 3.