27 Αυγ 2014

Άνετα με τεσσάρα ο Όμηρος τον Ολυμπιακό

Φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Πανιτωλίου έδωσε την Τετάρτη (27/8) ο Όμηρος Νεοχωρίου επικρατώντας εύκολα με 4-1 με σκόρερ τους Καβαλιέρη, Λαγό, Καλύβα και Τσιφοπανόπουλο.

0' -Όμηρος Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Παναιτωλίου-4-1
0' Έναρξη Αγώνα
0' 11αδα :Ζέρβας Μπαλαούρας Τσιρώνης Βαλτογιάννης Μπαλαούρας Βαλτογιάννης Σ.Καλύβας Σαμψώνας Λαγός Φούντας Καβαλιέρης
10' σουτ του Φούντα έξω απο την περιοχή έφυγε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι
23' εκτέλεση φάουλ του Καλυβα κεφαλιά του Καβαλιέρη απο το κέντρο της εστίας που πήγε στη συμβολή των δοκών
27' γκολ -κλέψιμο του Βαλτογιάνννη Σ. που έδωσε στον Φούντα και αυτος με τη μία βρηκε τον Καβαλιέρη που μπήκε στην μεγάλη περιοχή και πλάσαρε κάνωντας το 1-0
29' εκτέλεση φάουλ απο τον Καλύβα απο δεξιά με πάσα στον Σαμψώνα ο οποίος έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι βρίσκοντας τον προωθημένο Μπαλαούρα ο οποίος δεν εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία
30' διακοπή απο τον διαιτητή για να δροσιστουν οι ποδοσφαιριστές
32' επανέναρξη του αγώνα με τρεις αλλαγές για τον Όμηρο βγήκαν οι Σαμψώνας Αλεξόπουλος και Τσιρώνης και μπηκαν οι Χρυσικός Τσάμης και Κάκκος
37' βαθιά μπαλιά του Ζέρβα βρίσκει τον Λαγό ο οποίος προσπαθεί να κρεμάσει τον τερματοφύλακα αλλα η μπάλα περνάει λίγο άουτ
38' γκολ απο τον Καλύβα με σούτ με το αριστερό έξω από την περιοχή κάνοντας το 2-0
45' λήξη ημιχρόνου
46' έναρξη β'ημιχρόνου
47' γκολ του Λαγού με σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 3-0
48' αλλαγές για το Όμηρο βγήκαν οι Ζέρβας Βαλτογιάννης Σ. και Φούντας και μπήκαν οι Τσιφοπανόπουλος Ζαπαντιώτης και Λιαπίκος
50' γκολ ο Τσιφοπανόπουλος μετά απο πάσα του Ζαπαντιώτη κάνοντας το 4-0
55' αλλαγή στη θέση του Λαγού μπήκε ο Ράπτης
60' γκολ στην προσπάθεια του να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακα ο Αλεξόπουλος. Έβαλε αυτογκόλ κάνοντας το 4-1