21 Απρ 2014

Η φιέστα της Φλόγας Παλαιομάνινας

Το απόγευμα της Μεγάλης Τετάρτης έγινε στην Παλαιομάνινα η φιέστα της Φλόγας για την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ. Η Φλόγα αντιμετώπισε τον Τρίκαρδο Κατοχής σε μια φιλική αναμέτρηση, όπου βρέθηκαν ο αντιπρόεδρος της ΕΠΣΝΑ Μιχάλης Χουλιάρας, ο πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας της Ένωσης Χρήστος Παπαχαραλάμπους, πρόεδροι ομάδων και άνθρωποι του τοπικού ποδοσφαίρου. Το φιλικό έληξε με σκορ 6 - 0 υπέρ της Φλόγας Παλαιομάνινας. Ο Σωτήρης Κόκκαλης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ανδρέα Κονδύλη, ο Τζουλιάνο Μούτσα έκανε το 2 - 0 και με δύο ακόμα τέρματα ο Κόκκαλης διαμόρφωσε το 4 - 0 του ημιχρόνου. Δύο γκολ του Ναούμη στο δεύτερο ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό 6 - 0. Μετά το σφύριγμα της λήξης από τον Κέκελο τιμήθηκαν οι διαιτητές, ο πρόεδρος του Τρίκαρδου Σταμάτης Γιαννιώτης και η ομάδα της Κατοχής και στη συνέχεια ο Μιχάλης Χουλιάρας έκανε την απονομή στην πρωταθλήτρια Φλόγα, που γιορτασε την άνοδο για πρώτη φορά στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ.