17 Απρ 2014

Θύελλα - Φλόγα στα εγκαίνια του γηπέδου της Παραβόλας

Το απόγευμα της Μεγάλης Τρίτης έγιναν τα εγκαίνια του γηπέδου της Παραβόλας. Στο γήπεδο τοποθετήθηκε χλοοτάπητας και ο αγωνιστικός χώρος είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Ο φιλικός αγώνας της Θύελλας Παραβόλας με τη Φλόγα Παλαιομάνινας ακολούθησε μετά την τελετή των εγκαινίων με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 3 - 3 σε ένα παιχνίδι που έγινε σε δύο 40λεπτα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ 1 - 1 με τον Καρύμπα να ανοίγει το σκορ για τη Φλόγα με εκτέλεση φάουλ και το Μπαρδάκη να ισοφαρίζει για τη Θύελλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κόκκαλης και ο Καρύμπας με πέναλτι έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα της Παλαιομάνινας, όμως Λιάρος και Βάτσιος με τέρματα στα τελευταία λεπτά διαμόρφωσαν το τελικό 3 - 3. Παρόντες στην εκδήλωση ο Πρόεδρος της ΕΠΣΝΑ ΠΑναγιώτης Παπαχρήστος, ο Πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας Χρήστος Παπαχαραλάμπους, οι Πρόεδροι των δύο ομάδων καθώς και πρόεδροι ομάδων του Νομού, όπως ο Γρηγόρης Βασιλόπουλος του Ολυμπιακού Παναιτωλίου και ο Βασίλης Νικολέτας του Κεραυνού Μυρτιάς.