10 Φεβ 2014

Χάντμπολ γυναικών: Ισοπαλία με ανατροπή και χαρακτήρα

Σε ένα ματς για γερά νεύρα και με πολλές συγκινήσεις η ομάδα μας ήρθε ισόπαλη 18 - 18 με την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου της Α'2 κατηγορίας Ελλάδος, την ομάδα του ΓΑΣ Καματερού.

Η φιλοξενούμενη ομάδα βασιζόμενη στις γρήγορες αντεπιθέσεις βρέθηκε να προηγείται ακόμη και με 6 γκόλ, ενώ το ημίχρονο έληξε υπέρ της με 8-10. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν περίπου η ίδια με τις φιλοξενούμενες να κρατούν το προβάδισμα στο σκόρ, αλλά σιγά σιγά μειωνόταν η διαφορά καθώς τα κορίτσια του Παναιτωλικού έδειξαν βελτίωση στην άμυνα. Από το '50 λεπτό και μέχρι το τέλος του αγώνα οι αθλήτριές μας ακολούθησαν πιστά τις οδηγίες του προπονητή Ραμμόπουλου και με άμυνα 3-3 προβλημάτισαν τις φιλοξενούμενες και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα τελευταία δευτερόλεπτα. Η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα και δεν τα παράτησε, αλλά προσπάθησε σκληρά και τελικά ανταμείφθηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας. Όλα τα κορίτσια έδειξαν πείσμα και ψυχή και αξίζουν συγχαρητήρια. Επόμενο παιχνίδι με την ομάδα του ΔΙΚΕΑ στην Αθήνα. Ευχαριστούμε τον φίλαθλο κόσμο του Παναιτωλικού μας που βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης και στήριξε την ομάδα μας. ΓΦΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΡΑΜΜΟΠΟΥΛΟΣ) : Σπυροπούλου Τ/Φ, Αργύρη Τ/Φ, Δήμου 5, Κραμποκούκη 8, Μάνθου 2, Κοκκώνη 1, Κορομηλά 1, Αποστολοπούλου 1, Κουτσαυτοπούλου, Μαντέλλου, Θεοδώρου, Σωτηρίου, Σκοτίδα, Συράκου, Στιβανάκη, Πουρνάρα.