11 Νοε 2013

Πρώτη ήττα για τον Α.Ο. Βόνιτσας

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας γνώρισε ο Α.Ο. Βόνιτσας στο εκτός έδρας παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής με τους Διόσκουρους Κοζάνης. Η ομάδα του Τάκη Πανούλια έχασε με 72 - 62 μένοντας στη 2η θέση με 7 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Κοζάνης πέτυχε τη δεύτερη νίκη και έφτασε τους 6 βαθμούς.
Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο δεύτερο η Βόνιτσα πέτυχε μόλις 8 πόντους και η διαφορά στο ημίχρονο έφτασε τους 12 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέτυχαν 26 πόντους και έστειλαν τη διαφορά στους 23, καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Το επιμέρους 8 - 21 στο τέταρτο δεκάλεπτο έριξε τη διαφορά στους 10 πόντους στο τέλος.
Για τους γηπεδούχους 20 πόντους πέτυχε ο Βλάχος και 14 ο Μαλούτας. Για τον Α.Ο. Βόνιτσας 22 πόντους πέτυχε ο Χρύσης, 14 ο Πολίτης και 11 ο Βλαβιανός.

Τα Δεκάλεπτα: 22-18, 38-26, 64-41, 72-62.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 6(2), Σισμάνης 8(1), Βλάχος 20(1), Μπαταούλας 6, Μαλούτας 14(3), Μίχος 8, Τσαμπούρης 3, Καραγιαννίδης 5, Γεωργιάδης 2, Νικολάου.

Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Πανούλιας): Σερμέτης 4, Μάρης, Χρύσης 22, Πέρλης 2, Καραμπάς, Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 11(2), Μακρόπουλος 9(1), Μασούρας, Πολίτης 14.