10 Νοε 2013

Ισοπαλία ο Α.Ο. Μοναστηρακίου με τον Πανοχθιακό 2-2

Μεγάλος αγώνας στο γήπεδο Μοναστηρακίου όπου η τοπική ομάδα με πολλές ελλείψεις λόγω των καρτών του προηγούμενου αγώνα με το Θύρρειο υποδέχθηκε την ομάδα από τα Όχθια.

Ένας αμφίρροπος αγώνας με φάσεις και γκολ όπου και οι ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο πρώτο ημίχρονο και 2-2 τελικό σκορ.
Το σκορ άνοιξε στο 15 λεπτό ο Α.Ο. Μοναστηρακίουμε πέναλτυ που εκτέλεσε ο Κωστας Παλιογάννης και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, προς το τέλος του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση από την ομάδα τουΠανοχθιακού σε 1-1.
Στο 65 του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έβαλαν και δεύτερο γκολ 1-2, αλλά οι Μοναστηρακιώτες δεν το έβαλαν κάτω, με αποτέλεσμα στο 82 να καρφώσουν την μπάλα στα δίχτυα του Πανοχθιακού από σουτ του Κώστα Αψομώτου.