20 Οκτ 2013

Κορυφή για τον Α.Ο. Βόνιτσας

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής στον 1ο Όμιλο του Βορρά πέτυχε ο Α.Ο. Βόνιτσας. Η ομάδα του Τάκη Πανούλια πραγματοποιώντας μια ακόμα πολύ καλή εμφάνιση επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αριστοτέλη Φλώρινας με 75 - 60 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.
Η ομάδα της Βόνιτσας μπήκε από νωρίς σε ρόλο οδηγού στο παιχνίδι παίρνοντας 6 πόντους διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο και 14 στο ημίχρονο. Όμως με επιμέρους σκορ 23 - 12 η γηπεδούχος ομάδα μείωσε στους 3 πόντους στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Η Βόνιτσα δεν άφησε περιθώρια στο τελευταίο δεκάλεπτο στην αντίπαλό της και δεχόμενη μόλις 11 πόντους κατέκτησε μια σημαντική νίκη εκτός έδρας.
Από την ομάδα της Φλώρινας ο Παπαδημητρίου πέτυχε 19 πόντους, ο Μαυρίδης 17 και ο Σιδέρης 14. Από τη Βόνιτσα Χρύσης και Πολίτης σημείωσαν από 21 πόντους, ο Μαρκόπουλος είχε 14 και ο Βλαβιανός 11.

Δεκάλεπτα: 15 - 21, 26 - 40, 49 - 52, 60 - 75.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Μαυρουδίου): Τούζος 1, Σιδέρης 13(3), Σιδηρόπουλος 8, Κεσίδης 2, Ιωαννίδης, Μαυρίδης 17, Παπαδημητρίου 19(1), Βήτκας, Παπούλκας, Γούλιος, Βασιλείου.
Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Πανούλιας): Σερεμέτης, Μάρης, Χρύσης 21(1), Πέρλης 8, Καραμπάς, Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 11(3), Παπανελόπουλος, Μαρκόπουλος 14(1), Μασούρας, Πολίτης 21(3).