13 Οκτ 2013

Πρεμιέρα με το δεξί για τον Α.Ο. Βόνιτσας

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 1ο Όμιλο του Βορρά της Γ΄ Εθνικής ο Α.Ο. Βόνιτσας. Η ομάδα του Τάκη Πανούλια επιβλήθηκε στο κλειστό της Βόνιτσας των Τιτάνων Παλαμά με 79 - 62. Η Βόνιτσα πήρε μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και στη συνέχεια βελτιώνοντας την άμυνά της πήρε διαφορά 12 πόντων στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 11 - 16 μείωσαν στους 7. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Βόνιτσα δεν επέτρεψε στην αντίπαλό της να μπει στο παιχνίδι και κέρδισε με διαφορά 17 πόντων την αναμέτρηση.
Ο Πολίτης με 32 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους και ακολούθησαν ο Βλαβιανός με 19 και ο Μαρκόπουλος με 13. Για τους Τιτάνες Παλαμά ο Βαιδάκης σημείωσε 15 πόντους και ο Παπακώστας 14.

Τα δεκάλεπτα: 24 - 21, 20 - 11, 11 - 16, 24 - 14.

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.

Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Πανούλιας): Σερεμέτης 7, Μπουρσινός, Μάρης, Χρύσης 1, Πέρλης 2, Καραμπάς 5, Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 19(3), Παπανελόπουλος, Μαρκόπουλος 13(1), Μασούρας, Πολίτης 32(4).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσιαπούλας, Βαιδάκης 15(1), Κωστόπουλος, Γιωτόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 6, Τριανταφύλλου 4, Γεωργαντζάς 5(1), Σαλιάκης, Αργύρης 6, Αντωνίου 2, Παπακώστας 14, Γκαντιάς 8.