6 Οκτ 2013

"Χτίζει" την απ'ευθείας παραμονή ο Αετός

Σημαντική νίκη επί της Δόξας Καινουρίου σημείωσε ο Αετός Σταμνάς με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι ήταν ποιό αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες για γκολ που τους παρουσιάστηκαν.

Το φιλμ του αγώνα:
3' Γύρισμα Ντόβρου στην μεγάλη περιοχή σουτ στην κίνηση του Δ.Καμζέλη άουτ
11' Γκοοολ 1-0 Σουτ του Φραγκούλη αποκρούει ο Ευθυμίου και ο Μπαλωμένος από κοντά με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
16' Κάθετη πάσα του Χόντου σουτ του Στραβοδήμου λίγο άουτ
46' Φάουλ Δ.Τζωρτζόπουλου ο Στ. Δάρλας σουτ άουτ
53' Γκοοολ 1-1 Κόρνερ Δ.Τζωρτζόπουλου κεφαλιά του Γιαννακά μέσα από τη μικρή περιοχή γκολ
54' Ο Βασιλόγιαννης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και ο Αετός κερδίζει πέναλτυ. Το πεναλτι εκτελεί ο Στραβοδήμος και ο Ευθυμίου αποκρούει
62' Σουτ Δ.Καμζέλη μπλοκάρει ο Καϊπάνος
64' Γκοοολ 2-1 Ο Βασιλόγιαννης με σουτ δίνει το προβάδισμα στον Αετό
70' Φάουλ Δ.Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Στ.Δάρλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ
72' Σέντρα Ασημακόπουλου σουτ Καμζέλη Δ. μπλοκάρει ο Καϊπανος στην δεξιά του γωνία
74' Γκοοολ 3-1 Από μκάθετη πάσα του Φραγκούλη ο Βασιλόγγιαννης βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ευθυμίου και πλασάρει εύστοχα
81' Η Δόξα μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κόκκαλη Γ. με β' κίτρινη
89' Γκοοολ 3-2 Σουτ του Κ.Καμζέλη μέσα από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα
Αετός Σταμνάς: Καϊπάνος, Χόντος, Κοκοσούλας, Τσιλιπανος, Φράγκος, Ζήσης, Γραγκούλης, Παστρωμάς, Μπαλωμένος (66' Ζωγράφος), Βασιλόγιαννης (79' Παπαδόπουλος), Στραβοδήμος (62΄' Ζιάκας)
Δόξα Καινουρίου: Ευθυμίου, Παναγιωτόπουλος (46' Τζωρτζόπουλος Δ.), Σούζα, Δάρλας Στ., Γκορόγιας, Κόκκαλης Γ., Ασημακόπουλος, Κόκκαλης Στ. (23' Καμζέλης Κ.), Ντόβρος, Καμζέλης Δ. , Γιαννακάς (75' Κόκκαλης Αλ.)