Writen by
olatagoal.gr
9:24 μ.μ.
-
0
Comments
Την ήττα και τον αποκλεισμό από τον θεσμό του κυπέλλου γνώρισε η ΑΕΜ από την Καλαμάτα με σκορ 1-2 στο ΔΑΚ Μεσολογγίου.
Η Καλαμάτα ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς προηγήθηκε μόλις στο 5' με κεφαλιά του Καλαντζή σε άστοχη έξοδο του Δουλιώτη. Οι "κανονιέρηδες" έφεραν το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1 με πλασέ του Πέντσα στο 20'. Το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ξανά ο Καλαντζής στο 40'
Α.E.Μεσολογγίου (Βασίλης Ξανθόπουλος): Δουλιώτης, Μπούρος (46΄Μπαλαούρας), Θεοδωρίδης, Καβαλλάρης, Ζαχαράκης, Δενδρινός, Ξευγένης (20΄Αρώνης), Μιχαλόπουλος, Πέντσας, Σαραντόπουλος (73΄Ανυφαντής), Καντάνης.
Καλαμάτα΄(Μίλτος Γκόφας): Ριγανάς, Ζαχαρόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Τσόπελας, Τσιμικλής, Καραχάλιος, Μπελεβέτης (84΄Κουντάνης), Οντβόνγκ (80΄Αθανασόπουλος), Ρήγας (76΄ Τσιρίλο), Καλαντζής.
Social Buttons