12 Σεπ 2013

Φιλική νίκη του Τρικούπη επί της ΑΛΦΑ 93

ΟΙ παίκτες των δυο ομάδων πάρα το "βάρος" που είχαν στα πόδια τους από τις συνεχόμενες προπονήσεις προσέφεραν ικανοποιητικό θέαμα σε απόλυτα αθλητικά πλαίσια.

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ για ένα ημίχρονο (σκορ ημιχρόνου 26-25 για τους γηπεδούχους) , όμως από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά o Τρικούπης πήρε μια διαφορά που 5 περίπου λεπτά πριν τη λήξη έφτασε και τους 30 πόντους (66-36). Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο τέλος για να γραφτεί  το τελικό 68-50. Ο προπονητής του Μεσολογγίου Ηλίας Μούτσιος έμεινε απόλυτα ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του ενώ θετικές εντυπώσεις άφησε και η ομάδα της ΑΛΦΑ 93 στον προπονητή της Ντίνο Καραπιπέρη. Φυσικά είναι ακόμα πολύ νωρίς και πιο πού τα φιλικά αυτά γίνονται για να δουν οι προπονητές πράγματα και να σπάει και η μονοτονία των προπονήσεων.
Για το Σαββατοκύριακο έχει προγραμματιστεί το 3o Πανελλήνιο Τουρνουά Χ.Τρικούπης.