Writen by
Unknown
4:53 μ.μ.
-
0
Comments
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbueKyUX8pH1cvCLgn7BPjDInULk22xPjPb3a2z-sJDdudRQozm1wFCXRbMlnRc27S1Evj1XAVqT9MLAkaKhMJSqwygV1Zf_PhBpMlT-TJnegqUea79rAceFf90-lktnskZCu7kXs4x2Nf/s320/liakatas-alfa.jpg)
Την ήττα γνώρισε στο πρώτο της φιλικό η νεοφώτιστη στην Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ ΑΛΦΑ 93. Η ομάδα του Ντίνου Καραπιπέρη έχασε με 51 - 42 στο Αιτωλικό από την ομάδα του Γρηγόρη Λιακατά, σε ένα παιχνίδι όπου είχε αρκετές απουσίες. Ο προπονητής της ΑΛΦΑ εμφανίστηκε ικανοποιημένος, τονίζοντας πως είδε αρκετά πράγματα που του άρεσαν στο παιχνίδι και επεσήμανε πως η ομάδα θα δουλέψει στις αδυναμίες της, προκειμένου να γίνει καλύτερη μέρα με τη μέρα. Η ομάδα του Αιτωλικού, που φέτος ενισχύθηκε έδειξε καλά στοιχεία σε ένα παιχνίδι που έγινε σε έναν κακής κατάστασης αγωνιστικό χώρο. Για την ομάδα του Αγρινίου αγωνίστηκαν οι: Τάγκας, Τσάσσης, Καραγιώργος, Στραβοδήμος, Διαμάντης, Αγγούριας, Μήλος, Ηλιού, Κόμης, Σωτηρόπουλος, Τσιρόπουλος, Κολοβάκης, Σβίγγος.
Social Buttons