27 Οκτ 2012

Εχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του... 2-2 το Καινούργιο με Δοκίμι

Τη νίκη και τους τρείς βαθμούς μέσα από τα χέρια του έχασε ο Απόλλων Δοκιμίου που ισοφαρίστηκε από τη Δόξα Καινουρίου σε 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Το φίλμ του αγώνα:
7' Σουτ Καρόπουλου λίγο άουτ
33' Σουτ Δάρλα Δ. άουτ
55' Γκοοολ 0-1 Ο Φ.Κορομηλάς έκανε πάσα μέσα στην περιοχή ο Λαυράνος  ντρίπλαρε τον Στ. Δάρλα και πλάσαρε εύστοχα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα
61' Ανατροπή μέσα στην περιοχή του Τζωρτζόπουλου Σωκ. από τον Τσακανίκα σφιρίζεται πέναλτι.
62' Γκοοολ 1-1 Ο Καρόπουλος εκτελεί το πέναλτι εύστοχα
65' Κόρνερ του Σταματελόπουλου λάθος έξοδος Θεοδωρόπουλο η μπαλα βρίκσει λίγο στο κεφάλι του Αριστόπουλου και καταλήγει στα δίχτυα
78' Σέντρα Στρεμμένου κεφαλιά Σωκ.Τζωρτζόπουλου κοντράρει η μπ[αλα σε κεφάλι αμυντικού και καταλήγει κόρνερ
79' Κόρνερ Ασημακόπουλου ο Μπλέτσας μόνος μέσα στην μικρή περιοχή πιάνει κεφαλιά που καταλήγει άουτ
86' Σουτ Κορομηλά κοντράρει λίγο στον Μπλέτσα η μπάλα και περνάει ελάχιστα άουτ
91' Γκοοολ 2-2 Ο Τζωρτζόπουλος πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, είχε κόσμο μπροστά του έκανε φαλτσαριστό σουτ που κατέληξε γκολ στο απέναντι "Γ"
Δόξα: Θεοδωρόπουλος, Κόκαλης Γ., Δάρλας Στ., Μπλέτσας, Σρεμμένος, Τζωρτζόπουλος Δ. (46' Σούζα), Αλτζερίνης (69' Ασημακόπουλος), Μπλάνης (79' Γιώτης), Δάρλας Δ., Καρρόπουλος, Τζωρτζόπουλος Σ.
Απόλλων: Βασιλόπουλος, Τσακανίκας, Αλπέντζος, Αριστόπουλος Ι., Νταλιάνης, Σταματελόπουλος, Ζαχαράκης, Κορομηλάς Φ.,  Λαυράνος Θ. (69' Καραμήτρος), Κορομηλάς Δ. (89' Καλλιγάς), Αφαλανιώτης (75' Αθανασόπουλος)